Noticias musicales de Mallorca en tu Correo electrónico:

Posts Tagged “violoncelo”

Os informamos de la programación del XXXI Festival de Deià 2009, todos los conciertos salvo indicación se celebrarán en Son Marroig.

 

 Programa de conciertos deià 2009:

 

Jueves 23 de Abril, 20:30
Agustin Leon Ara, violin
Alfredo Oyaguez Montero, piano
Obras de Turina, Cassado, Manuel de Falla  y Rodrigo

Jueves 21 de Mayo, 20:30
Luis Lugo (

Cuba), piano.
Leticia Garce, voz

Sandra Lugo, violin
Obras de Beethoven, Scriabin, Saint Saens y autores Latinoamericanos: Lecuona, Piazzolla, Silvio Rodriguez, Violeta Parra, Chabuca Granda……etc

Jueves 28 de Mayo, 20:30

 

Concierto en Colaboracion con la Fundacion “Joaquin Rodrigo”
Lena Semenova (Rusia), violin
Primer Premio del Concurso Internacional “Joaquin Rodrigo”, 2008
Ireneusz Jagla (Polonia), piano
Obras de Rodrigo y las dos Sonata para violin y piano de S.Prokofiev

Jueves 4 de Junio, 20:30

 

 

 

 

 

Edith Barlow, (Australia) mezzosoprano
Carl Ponten (Suecia), piano.
Obras de Rossini, Haendel, Gounod y LisztJueves 11 de Junio, 20:30
Rosa Mateu, soprano
Anna Ferrer, piano
“La Cancion Española”
Canciones de Albeniz, Granados, Guridi, y Monsalvatge

Jueves 18 de Junio, 20:30
Bertrand Giraud (Francia), piano
Obras de Mas Porcell, Liszt y Brahms.

Jueves 25 de Junio, 21:00
Ensemble “La Cuarentena”
Sergio Bustos, (Argentina) voz

 

 

Leo Juanes, (Argentina), guitarra y voz

Alfredo Oyaguez Montero, piano
Musica Andina, Latinoamericana y TangosJueves 2 de Julio, 21:00
Camerata Deia
Obras de, Haydn, Cavestany y Bruch

Jueves 9 de Julio, 21:00
Camerata Deia
Obras de Mozart y Brahms

 

 

Jueves 16 de Julio, 21:00
Igor Aleksic (Serbia), violin
Jelena Aleksic (Serbia), piano
Obras de Mozart, Beethoven,
Sarasate, Svendsen, Kreisler y Petar Stojanovic.

 

Jueves 23 de Julio (Cancelado por motivos de Salud)

Wolgang Leibniz, piano (Alemania)

 

Jueves 30 de Julio

Irina Chistiakova (Rusia), piano

Obras de Brahms, Chopin, Scriabin, Medtner y Rachmaninoff


Jueves 13 de Agosto, 21:00
Devapriya Adhikary (
India

), vocal
Samanwaya Sarkar (India), Sitar
Madhuriya Ranjan (India), Tabla
Musica Tradicional de la India.

Jueves 20 de Agosto, 21:00
Suzanne Bradbury (USA), piano.

 

 

 

Obras de Beethoven, Strawinsky, Mansker y Watts

Jueves 27 de Agosto, 21:00.  Monasterio de Miramar
Charles Zebley (Inglaterra), Flauta.

 

 

 

Galina Zonchenko, Viola
Obras de Hoffmeister, C.P.Bach, J.S.Bach, Mozart y ZebleyJueves 3 de Septiembre, 21:00
Jayson Gillham (Australia), piano. Por confirmar.
Primer premio del Concurso Internacional de Piano “Amadeo”, Aachen (Alemania), 2008.
Obras de Ligetti, Debussy.

Jueves 10 de Septiembre, 20:30
Ju-Eun Lee (Corea del Sur), piano.
Tercer premio del Concurso Internacional de Piano “Amadeo”, Aachen (Alemania), 2008
Obras de Ravel, Brahms, Chopin, Isan Yun y Beethoven

Jueves 17 de Septiembre, 20:30
Alexander Hulsshoff (Alemania), violonchelo
Andreas Frölich (Alemania), piano
Obras de Schumann y Mendelssohn

Jueves 24 de Septiembre, 20:30
Vladimir Mogilevsky (Rusia), piano
“El Romanticismo Ruso”
Obras de Glinka, Ljadov, Arensky, Rubinstein, Skrjabin, Rachmaninov y Tchaikovsky
               

 

 

 

 

Comments No Comments »

VI Cicle de Música de Cambra de Joventuts Musicals de Palma

Julien Petit, Saxofon
Quatuor Monsolo (cuarteto de cuerda)

Obras de Verdi, Boccherini,…

Imprescindible reserva
Centro de Cultura “Sa Nostra”

Comments No Comments »

Primavera Musical a Campanet 2009

Dissabte, 9.05.2009 - 21 h. Esglesia Parroquial
5é Aniversari del Cor de la Universitat Oberta per a Majors

Coral de la Universitat Oberta per a Majors
Benjamín Martínez Sansó, piano

José Luis Derqui, guitarra
Irina Capriles, directora
Coral Universitat de les Illes Balears

Joan Company, director
Música hispànica: polifonia clàssica i música tradicional

Dissabte, 16.05.2009 - 21 h. Casa Museu Posada de Biniatro
Quintets Revisitats 

Julien Petit, saxòfon (França)
Quatuor Monsolo
Samika Honda, violí
Sylvain Favre, violí
Thomas Aubry, viola
Sébastien Van Kuijk, violoncel
Obres de Mozart, Verdi, Britten, Boccherini i Glazunov

Dissabte, 23.05.2009 - 21 h. Esglesia Parroquial
I Pòdium de Joves Intèrprets del Conservatori Superio de les Illes Balears

Aula de Música de Cambra del Conservatori
Superior de Música de les Illes Balears
Música de Cambra amb piano: Obres de Couperin, Schostakóvich, Beethoven i Arensky

Dissabte, 30.05.2009 - 21 h. Casa Museu Posada de Biniatro
I Pòdium de Joves Intèrprets del Conservatori Superio de les Illes Balears  

Aula de saxófons del Conservatori
Superior de Música de les Illes Balears
Quartets de Dvorak, Singelee, Desenclos i Schmitt.

Dissabte, 6.06.2009 - 21 h. Esglesia Parroquial
Del Barroc al Romanticisme 

Julio Beltran, trompeta
Aranau Reynes, orgue
Obres de Bach, Buxtehude, Charpentier, Giazotto-Albinoni i Mendelssohn

Dissabte, 13.06.2009 - 21 h. Esglesia Parroquial
A l´entorn del Nocturn de Mozart

Coral Sant Miquel de Campanet
Pere Reynes, director
Re en Quarta, quartet de corda
Quartet Harmònic, quartet de corda
Obres de Mozart 

+ informació: www.mallorcaweb.net/pmcampanet

Comments No Comments »

VI Cicle de Música de Cambra de Joventuts Musicals de Palma al Centre de Cultura “Sa Nostra” presenta el segòn concert del cicle

L’Ensemble Mediterrain neix per iniciativa del membres fundadors del Trio Mediterrain, grup de música de cambra fundat a Berlín l’any 2002 que compta amb una llarga trajectòria artística que comprèn concerts en sales i festivals de gran importància en països com Alemanya, Itàlia, Espanya, Portugal, Suïssa, Bòsnia Hercegovina, Xile, l’Argentina o el Brasil.

Laura Ruiz Ferreres, clarinet
Bruno Borralhinho, violoncel
Yukako Morikawa, piano

www.ensemble-mediterrain.com

 

Obres de Beethoven, Brahms i  Rota

 

Comments No Comments »

Bourgeois Romança per a contrabaix
Brahms Doble concert per a violí i violoncel
Brahms Simfonia núm. 2

Un atractiu festival Johannes Brahms, amb la Simfonia núm. 2, la “Pastoral” del compositor d’Hamburg, i el dens Doble concert per a violí i violoncel, que tindrà uns solistes de luxe en els germans Renaud i Gautier Capuçon.

Philippe Bender, director
Renaud Capuçon, violí
Gautier Capuçon, violoncel
Philip Dawson, contrabaix

Preu de les entrades
Platea, 28 €
Amfiteatre: 20 €
Carnet Jove: 6 €

Auditorium (més informació)

Comments No Comments »

MOZART: Quinteto para clarinete y cuerda
BORODIN: Cuarteto núm. 2 para cuerda

Sílvia Insa, clarinete
Christine Schedukat, violín
Sebastià Pou, violín
Marta Hatler, viola
Felipe Temes, violonchelo

Entrada gratuíta / Aforo limitado
Los tickets para el concierto se entregarán 1 hora antes en el mismo Museo.

Comments No Comments »

CAN GELABERT INFORMA
 
divendres dia 13 de febrer a les 20h
a l’esglèsia de Cals Agustins, Binissalem
 
FESTÍN HARMÓNICO
 
TRIOS PER  A FLAUTA, VIOLÍ I VIOLONCEL A L’ANY HAYDN
 
Charles Zebley (flauta travessera barroca)
Miquel Àngel Aguiló (violoncel)
Galina Zinchenko (violí)

Comments No Comments »

Recital Roel Dieltiens (violonchelo)
Obras: J.S. Bach, D. Gabrielli
Museo de Mallorca

Comments No Comments »